XII Forum Humanum Mazurkas – 31 listopada 2014 r.
Koncert: CO-OPERA. Wznowienie. Greckie wino. Premiera albumu „ANNA.
Pamięci Anny German”. Wystąpili: J. Reczeniedi, K. A. Krzeszowiak, V. Vdovychenko,
K. Cwynar, A. Grudziński, M. Riege, M. Jaros, Sz. Linette, A. Płonczyński.
Wernisaż malarski: „Od realizmu do abstrakcji” – J. Kossuth, wystawa zbiorowa
„Malarskie zimowe opowieści”.
Impresje filmowe: „Joanna Kossuth – Złoty pył”.
Realizacja: Janina Tuora i Jan Sumikowski.

OPIS

Ponad pół tysiąca osób zgromadziło się 30 listopada 2014 r. w największej sali Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Na gości czekał czas pełen atrakcji – muzyki, malarstwa i … książek. O część muzyczną zadbali Justyna Reczeniedi, Krystian Adam Krzeszowiak, Vladyslava Vdovychenko i Krzysztof Cwynar. W pierwszej części koncertu Justyna Reczeniedi i Krystian Adam Krzeszowiak zaprezentowali jako duet Co-Opera swoje największe przeboje. Druga część wieczoru została poświęcona pamięci Anny German. O ucztę dla oka zadbali znakomici malarze. Swoja autorską wystawę zaprezentowała Joanna Kossuth – potomkini sławnego rodu węgierskich artystów. Jej wernisaż „Od realizmu do abstrakcji” zachwycił wszystkich magią barw i różnorodnością tematów. Tematem zmieniających się za oknem warunków pogodowych była wystawa zbiorowa „Malarskie zimowe opowieści”.

Muzyka, obraz i film są już standardem w spotkaniach z cyklu Forum Humanum Mazurkas. Tym razem dołączyłam do nich kolejna muza – muza poezji. Prezes Grupy Mazurkas – Andrzej Bartkowski, zaprezentował się gościom nie tylko jako znakomity biznesmen, mecenas sztuki i konferansjer ale również jako pisarz. Jego dwie znakomite książki „PRL kabaretowo” i „Graj tango” zabierają czytelników w nostalgiczną podróż po artystycznym życiu poprzedniej epoki. Całość została okraszona jak zwykle dużą dawką humoru, subiektywnymi spostrzeżeniami autora oraz wieloma wątkami autobiograficznymi.

    PEŁNA RELACJA FILMOWA    

Forum Humanum Mazurkas jest autorskim projektem kulturalnym organizowanym i sponsorowanym przez współwłaścicieli grupy firm Mazurkas - Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza - we współpracy z kuratorem Janiną Tuora i realizatorem filmowym - Janem Sumikowskim. Jest to wydarzenie wielowątkowe łączące sztukę estradową, teatralną, satyryczną z malarstwem, rzeźbą i innymi sztukami wizualnymi. Scalają to wszystko filmy - reportaże, relacje z wywiadów i krótkie impresje o artystach biorących udział w Forum Humanum Mazurkas. Forum Humanum to spotkanie ludzi z różnych środowisk, wymiana myśli, to wspólne przeżywanie, poznawanie się, oswajanie ze sztuką, to też konfrontacja rozbieżnych poglądów. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia na You Tube.

PEŁNA RELACJA FILMOWA W 2 CZĘŚCIACH

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)