XLVII Forum Humanum Mazurkas – 16 lipca 2022 r.
Koncert: „Drama w teatrze" - czwórka śpiewaków młodego pokolenia: Marta Mika, Łukasz Skrobek i Chaoran Zuo, pod niewidzialną batutą Małgorzaty Pawłowskiej – niedoszłej, a może nadal divy-to-be, sopranistki. Przy fortepianie Małgorzata Szymańska-Sadlakowska.
Wernisaż: Wystawa malarstwa – „Teatr i lato”. Kurator wystawy – Janina Tuora

 

Opis

 

ilustracja opis

„L’amour est un oiseaux rebelle” – „Miłość jest zbuntowanym ptakiem”. Takie też zbuntowane i zmienne bywa nasze życie. Po licznych zwrotach akcji dojrzewamy i z młodzieńczych marzeń o zostaniu divą… No dobra, nadal nie stajemy się „divą”, ale jesteśmy te dwa kroki dalej. Tak właśnie marząca o śpiewaniu Wagnera i zawładnięciu scen operowych studentka w końcu trafia do teatru z prawdziwego zdarzenia – próby potrafią jednak przybrać iście… dramatyczny przebieg. Koleżanki i koledzy ze sceny, którzy z przysłowiowego rąbka u spódnicy potrafią rozkręcić prawdziwą aferę, prześcigają się w gwiazdorzeniu i wyczynach wokalnych. A może i nasza niedawna adeptka wda się w te intrygi? No cóż, jak mawiał klasyk: „Życie, życie jest nowelą”. O tym kto rozkręcił dramę, kto ma rację i czy ten Wagner jest opłacalny ekonomicznie w czasach rozpędzającej się inflacji opowie czwórka śpiewaków młodego pokolenia: Marta Mika, Łukasz Skrobek i Chaoran Zuo, pod niewidzialną batutą Małgorzaty Pawłowskiej – niedoszłej, a może nadal divy-to-be, sopranistki. Przy fortepianie Małgorzata Szymańska-Sadlakowska.
 
 

PROGRAMY, ZAPROSZENIA...    

 zaproszenie   zaproszenie   plakat    

 

 

 

 

 

 

 

SCENA TALENTÓW

talent

SCENA TALENTÓW

IRENA BARTKOWSKA przedstawia młode talenty.


Forum Humanum Mazurkas nierozłącznie związane jest z promocją, zdolnych artystów młodego pokolenia.

Maciej Domagała

Urodził się w Kutnie. Ma 14 lat. Jest uczniem Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie. Laureat nagród, grand prix i wyróżnień w konkursach pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. w Charkowie, Wiedniu, Poznaniu, Inowrocławiu, Nakle, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie czy Krakowie. Oprócz występów konkursowych uczestniczył w licznych koncertach, m. in. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie (obchody 200-rocznicy urodzin Moniuszki), w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku, w Domu Literatury w Warszawie (XXVI Gala Nagród im. W. Hulewicza), w Starym Ratuszu w Gnieźnie (Warsztaty Muzyczne „Zagraj z Mistrzem”), w Krynicy-Zdroju (XXV Ogólnopolske Warsztaty Pianistyczne), w Żelazowej Woli (Chopinoteka), w Salonie Muzycznym – Muzeum Feliksa Nowowiejskiego „Wilii wśród róż” w Poznaniu, podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”. W roku 2020 uzyskał Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego, a także Nominację Kapituły Redakcji „Polska Times” do tytułu oraz Tytuł Osobowość Roku 2019 w Kategorii Kultura Uczestniczył w kursach i warsztatach pianistycznych, pracował pod kierunkiem polskich pianistów – prof. dr. hab. Andrzeja Tatarskiego, prof. dr. hab. Mariusza Drzewickiego, dr. hab. Pawła Zawadzkiego, dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just. W ramach kameralistyki wokalnej miał okazję towarzyszyć śpiewakom, m. in.: Aleksandrowi Ładyszowi, Dariuszowi Stachurze, prof. dr hab. Annie Jeremus-Lewandowskiej. Na fortepianie i organach towarzyszy zespołom kameralnym oraz chórom.
 

PEŁNA RELACJA FILMOWA W 2 CZĘŚCIACH

WYBRANE FRAGMENTY RELACJI FILMOWEJ PODZIELONE TEMATYCZNIE

 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)