XIII SYMPOZJON W MAZURKASIE – 28 grudnia 2019 r.

Prelekcja:  „IZRAEL TYGIEL kultur, religii, języków, smaków i kolorów skóry” - Karolina Tzenvirt-Bartkowska – miłośniczka i rzeczniczka Izraela. Jest autorką przewodników, mówcą, współpracuje z telewizją i radiem.
Spektakl:  "Być jak Marlene" „Być jak Marlene” to spektakl muzyczny ukazujący prawdziwe oblicze wielkiej ikony kina i estrady Marleny Dietrich w przełomowych momentach jej życia.
To uniwersalna historia o marzeniach, miłości, samotności, opowiedziana świeżo brzmiącymi piosenkami Marleny Dietrich, do których nowe teksty napisał Jan Jakub Należyty.
Marlena taka, jaka była naprawdę, nie pozbawiona emocji i uczuć, piękna i odważna. Wieczna.

 

 

OPIS

„IZRAEL TYGIEL kultur, religii, języków, smaków i kolorów skóry” - Karolina Tzenvirt-Bartkowska – miłośniczka i rzeczniczka Izraela. Jest autorką przewodników, mówcą, współpracuje z telewizją i radiem. Karolina Tzenvirt-Bartkowska - miłośniczka i rzeczniczka Izraela. Jej pasją jest dzielenie się pięknem i wielokulturowością tego wyjątkowego kraju z różnymi odbiorcami w Polsce i Europie. Karolina jest autorką przewodników, mówcą, współpracuje również z telewizją i radiem. Nie mniej ważny jest dla niej wolontariat w inicjatywach społecznych, budujący i umacniający lokalne społeczności Jerozolimy.
Poprzez zaangażowanie w projekty, które wypełniają lukę pomiędzy żydami i muzułamanami, ma nadzieje na stworzenie lepszego jutra dla jej ukochanego miasta. Prywatnie żona i matka trójki dzieciaków.
„Być jak Marlene” to spektakl muzyczny ukazujący prawdziwe oblicze wielkiej ikony kina i estrady Marleny Dietrich w przełomowych momentach jej życia.

To uniwersalna historia o marzeniach, miłości, samotności, opowiedziana świeżo brzmiącymi piosenkami Marleny Dietrich, do których nowe teksty napisał Jan Jakub Należyty.
Marlena taka, jaka była naprawdę, nie pozbawiona emocji i uczuć, piękna i odważna. Wieczna.

EWA LORSKA – aktorka teatralna, filmowa, serialowa.
Ukończyła wydział aktorski na PWST we Wrocławiu.
Występowała w teatrach: Dramatycznym im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Komedia, Rampa, Syrena, Kamienica w Warszawie.

JAROSŁAW WITASZCZYK – aktor teatralny i filmowy.
Absolwent wydziału aktorskiego na PWST we Wrocławiu.
Występował w teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w Teatrze Syrena, Kamienica, Stara ProchOFFnia, Rampa w Warszawie. Obecnie kieruje Agencją Artystyczną VARSOVIA ART oraz Teatrem Oratorium w Warszawie.
We wrześniu 2016 roku założył Kabaret „Tête-à-tête”.

Występują: Ewa Lorska i Jarosław Witaszczyk
Scenariusz: Jarosław Witaszczyk
Konsultacja reżyserska: Marek Bartkowicz
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Aranżacje: Łukasz Dąbrowski
Oprawa audiowizualna: Karol Getler
Charakteryzacja: Karolina Kaja Krajewska
Kierownictwo Produkcji/Impresariat: Lidia Sadowska
Współpraca produkcyjna: Maciej Fryszer

Karolina Ewa

 

PROGRAMY, ZAPROSZENIA...

 zaproszenie             plakat     


 
2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)