panorama

 

XIX SYMPOZJON W MAZURKASIE  21 pażdziernika 2023 r.


Zaproszenie 19 Sympozjon 500


„Będziesz mnie miała all inclusive... czyli wieczór z wierszem i piosenką”
19. Sympozjon w Mazurkasie

Promocja książki Adama Gwary „Kręgi na wodzie”
Zbigniew Juszczak – wystawa grafik
Magdalena Warzecha – recytacja
Tomasz Wachnowski – gitara, śpiew

21 października o godz. 18:00 w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel przeniesiemy się w świat poezji, muzyki, recytacji i malarstwa. Sale Koncerty wypełni wino, sztuka i śpiew!
Premiera najnowszej książki Adama Gwary „Kręgi na wodzie” nada rytmu całemu wieczorowi, podczas którego wybrzmią wiersze w recytacji Magdaleny Warzechy, usłyszymy piosenki inspirowane tym dziełem literackim w wykonaniu Tomasza Wachnowskiego. Nie zabraknie również wystawy grafik, które znajdziecie Państwo w książce, Zbigniewa Juszczaka.
Lampka wina, ciekawe rozmowy na scenie jak i w kuluarach zostaną w Państwa pamięci na długi czas.

Wieczór poprowadzi: Andrzej Bartkowski

 


Bezpłatne bilety do odbioru 17 października o godz. 18:00 w Hotelu Mazurkas.
Liczba miejsc ograniczona.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 bilety


Adam Gwara
urodził się 23 lipca 1955 roku w Białymstoku. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przez kilkanaście lat wykonywał zawód aktora, a następnie próbował swych sił jako przedsiębiorca. Działał także w sektorze organizacji pożytku publicznego. Był również wiceministrem pracy, a następnie pracował jako konsultant firm ubezpieczeniowych. Na emeryturze zajął się pisaniem, głównie wierszy i limeryków. " Kręgi na wodzie" to jego czwarta książka.
Od 2004 roku mieszka w Izabelinie pod Warszawą. Żonaty, ojciec dwójki dorosłych dzieci. Szczęśliwy dziadek Helenki, Julka i Ady.
Zbigniew Juszczak urodzony w Krakowie w 1960 r. Uczył się w krakowskim Liceum Plastycznym na kierunku konserwacji rzeźby, później studiował grafikę na ASP w Krakowie, gdzie w 1985 obronił dyplom w pracowni wklęsłodruku prof. Stanisława Wejmana pod kierunkiem prof. Jacka Gaja .Po studiach zajmuje się konserwacją dzieł sztuki,  malarstwem, rzeźbą i grafiką. Na wydarzeniu zaprezentuje prace z tej ostatniej dziedziny.

Magdalena Warzecha
ur. w 1970 r. w Białymstoku. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (obecnie Akademia Teatralna) im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w 1993 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie rolą Kalerii w spektaklu „Letnicy” M. Gorkiego, w reżyserii Pawła Wodzińskiego. W latach 1993-1997 była związana z warszawskim Teatrem Studio. Od roku 1997 nieprzerwanie jest aktorką Teatru Narodowego. Występuje w spektaklach wystawianych przez Teatr Polonia w Warszawie oraz Teatr Provisorium w Lublinie. W swej karierze artystycznej współpracowała z wybitnymi reżyserami teatralnymi i filmowymi m.in. Izabellą Cywińską, Agnieszką Glińską, Jerzym Grzegorzewskim, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Jerzym Hoffmanem, Januszem Morgensternem, Janem Englertem, Kazimierzem Kutzem czy Ejmuntasem Nekrosiusem. Jest prezesem „Stowarzyszenia Słowodaje Teatr”, z którym realizuje muzyczno – teatralne projekty autorskie takie jak „Zielone wianki”, „Ukrainność”, „Trochę powagi kochani” czy „Halo? Kabaret? czy ostatnia niezależna realizacja, recital teatralny - „Kaprysy zaspokojone”. W 2015 roku otrzymała odznaczenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Tomasz Wachnowski
autor, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Laureat najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych festiwali w naszym kraju. Festiwal OPPA w Warszawie, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, legendarny Festiwal FAMA w Świnoujściu, "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie czy Koncerty Krainy Łagodności na festiwalu w Opolu. Debiut fonograficzny na składankowej płycie „Dla bliskich i dalekich”. Tam wśród zacnego grona wykonawców jak; Bałtroczyk, Bukartyk, Czyżykiewicz, znalazł się z autorską piosenką „Nie będziesz”. W 1999 roku, na Festiwalu w Opolu zdobył II nagrodę ośrodków TV w koncercie "Premiery" piosenką „Byłoby miło”. Nadal jest aktywny, przemierza Polskę wzdłuż i wszerz z gitarą. Gości w miejscach niezwykłych, gdyż każde spotkanie z publicznością jest dla niego magiczne. Aktualnie pracuje nad płytą z tekstami Adama Gwary.

 


Zaproszenie 19 Sympozjon2

 

 

 

 

 

2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)