panorama

 

XIV SYMPOZJON W MAZURKASIE  29 lutego 2020 r.

Gwiazda wieczoru Adrianna Godlewska

recital

Program Recitalu „Moja droga z piosenką”., to  piosenki ułożone w historię, dawniejsze i nowe, oryginalne tłumaczenia, polskie i francuskie.
To spotkanie z tym co minęło, z tym co ważne, teksty pisane nie tylko przez Wojciecha Młynarskiego ale także przez innych wybitnych autorów i kompozytorów.
To także spacer przez czas, który minął i któremu zawsze towarzyszyła piosenka.
Oderwijmy się więc na chwilę od otaczającej nas rzeczywistości i zostańmy z dobrym słowem i dobrą muzyką.
Piosenki: „Pieść mnie”, „Uczcie się dziewczyny chodzić ładnie”, „Na Majorce”

Adrianna Godlewska – aktorka, absolwentka warszawskiej PWST. Uczennica Ludwika Sempolińskiego
Debiutowała w teatrze Syrena. Po dwóch latach pobytu w Syrenie wyjechała do Paryża, gdzie podjęła studia na wydziale literatury na Sorbonie. Po powrocie została zaangażowana do Teatru Dramatycznego. Aktorka w warszawskich teatrach Ludowym, Rozmaitości , Teatrze na Targówku, który znany jest obecnie pod nazwą Teatr Rampa.
Występowała w wielu programach estradowych, w słynnym kabarecie „Dudek” czy  „u Lopka”.
Brała udział  programach i spektaklach radiowych i telewizyjnych.
Wielu sympatyków przyniosło jej telewizyjne „Gotowanie na ekranie” gdzie prezentowała przepisy kulinarne.
W programie I Programie Polskiego Radia była autorką i prezenterką programów muzycznych poświęconych piosence francuskiej.
Nie zaniedbując występów na estradzie przygotowała program recitalu pt. ”Piosenki francuskie i nie tylko...”prezentując piękne tłumaczenia znanych francuskich piosenek a także polskich pisanych przez najlepszych twórców.
Jest Autorką książki opartej na wspomnieniach pt. „Jestem po prostu jestem” i barwnej opowieści o minionych latach przeplatanej przepisami kulinarnymi noszącej tytuł: ”Życie, kochanie i gotowanie”. Pracuje społecznie w Związku Artystów Scen Polskich i Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Artur Banaszkiewicz

Koncert skrzypcowy: Artur Banaszkiewicz
Artur Banaszkiewicz - skrzypek, kompozytor, aranżer. Występuje od piątego roku życia.
W 1985 roku zdobył pierwsza nagrodę na Konkursie Młodych Skrzypków w Koszalinie.
W latach 1988-1990,jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie.
Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego Artur Banaszkiewicz prezentuje publiczności często własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: "VIVA STRAUSS!","IRISH DREAM","LA FIESTA MEXICANA","SKRZYPEK NA DACHU", "CAN-CAN", "MY FAIR LADY","HAVAH NAGILAH","OCZY CZARNE","KALINKA.
Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, grając w prestiżowych salach koncertowych (m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Sala Kongresowa w Warszawie, Berlińska Filharmonia i Lipski Gewandhaus.
Artur Banaszkiewicz intensywnie koncertuje i poszerza swój repertuar, dzieląc się swoimi muzycznymi fascynacjami i kreacjami z publicznością na całym świecie.

 

 

2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)