panorama

23 marca br. podczas MP Power Night 2017 – finału szóstej edycji MP Power Awards, prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz odebrali statuetkę MP Power Projekt w kategorii CSR w branży eventowej. Idea mecenatu dla sztuki, którą MCC Mazurkas od ponad 5 lat z powodzeniem wciela w życie m. in. za sprawą projektu FORUM HUMANUM MAZURKAS, zyskała uznanie w oczach jury największego corocznego wydarzenia branży eventowej.


Forum Humanum Mazurkas (FHM), którego organizatorem jest MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, realizowany jest w całości „pro publico bono”, przy zaangażowaniu samorządów lokalnych jako partnerów. Projekt z powodzeniem udowadnia, że świat kultury i sztuki może łączyć się z biznesem, czerpiąc obopólne korzyści, nie tylko materialne. Co roku w ramach Forum Humanum Mazurkas odbywa się od kilku do kilkunastu wydarzeń artystycznych: koncertów, benefisów, występów artystów sceny operowej, baletowej, musicalowej i teatralnej, w których każdorazowo uczestniczy ok. 800 osób – przedstawicieli świata kultury, sztuki, biznesu i społeczności lokalnej. Skala wydarzeń realizowanych w ramach FHM umożliwia zwłaszcza tej ostatniej grupie publiczności dostęp do kultury i sztuki w miejscu, w którym na co dzień jest on ograniczony.

Kolejnym edycjom FHM towarzyszą wystawy malarstwa i rzeźby, które pozostają dostępne dla gości MCC Mazurkas i lokalnej społeczności również pomiędzy wydarzeniami (w formie galerii sztuki czynnej 24h) oraz projekt „Scena Talentów FHM” mający na celu promocję młodych utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Dzięki wsparciu organizatorów Forum Humanum Mazurkas „młode talenty” dostają szansę na dalszy rozwój artystyczny nie tylko w kraju, ale i za granicą.

- Niezmiernie cieszy nas, że idea mecenatu dla sztuki, którą już od ponad 5 lat staramy się propagować za sprawą projektu Forum Humanum Mazurkas, zyskała uznanie również w oczach przedstawicieli branży eventowej – podkreśla prezes Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto głośno mówić o potrzebie wsparcia kultury, również jako o elemencie szerszej polityki firmy, realizowanym konsekwentnie, na co dzień, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej.

Prowadzone przez MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel działania na rzecz kultury i sztuki czynią z niego obiekt wyjątkowy – edukujący i pokazujący, że sztukę nie tylko warto, ale wręcz należy wspierać. Wysiłki te zostały już wielokrotnie docenione zarówno przez organizacje i instytucje biznesowe, jak i władze państwowe. Sam projekt Forum Humanum Mazurkas, ale i jego inicjatorzy – prezesi Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz – zostali uhonorowani, m. in.:
- przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w upowszechnianie kultury (Andrzej Bartkowski);
- przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską – Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej za wkład w szerzenie kultury w Polsce (Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz);
- przez Business Centre Club – Medalem Europejskim 2017;
- przez miesięcznik „Art & Business” – Certyfikatem „Firma przyjazna sztuce”.

Do tej pory odbyły się 32 edycje cyklu FHM, a wśród gości znaleźli się m. in.: Maestro Krzysztof Penderecki z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Daniel Olbrychski, Bernard Ładysz, Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, Kielecki Teatr Tańca, Maestro Paulos Raptis, znakomitej sławy dyrygent Szymon Kawalla, Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. G. Wieriowki, czy kultowa Piwnica pod Baranami.

Meeting Planner Power Awards jest pierwszym konkursem poświęconym branży eventowej i poszukującym najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży. MP Power Awards tworzą: MP Power Projekt, MP Power Venue, MP Power 12., MP Power Produkt. Konkursem towarzyszącym MP Power Awards jest Kreatywny Roku Branży Eventowej. W skład jury konkursowego wchodzą znani w branży eksperci i praktycy.

 

Dodatkowe informacje: Marzena Kuropieska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T: 22 721 47 28, M: 506 567 780
Strona projektu: www.forumhumanummazurkas.pl

 

 

 

 

2111fce62d3bfc3090354c61221b85c5.jpg
04a14c5db8db45224afb4df1d4ab4463.jpg
a8574d4cfd019a11e4427fb15ea70935.jpg
62d2c09fb021bca9a5854300e6dc1e5d.jpg
fcc7f9d024af22923fa7b87b48d0d389.jpg

Róbmy coś, róbmy coś - Co by zależało od nas - Nie wiem co - Nie wiem jak - Ale coś tam chyba można - Zróbmy coś - Żeby coś - Zależało od nas. (Agnieszka Osiecka)